KAUNO LOPŠELIS - DARŽELIS "GANDRIUKAS"

Volungėlės

volungiukai

   O volungėlės –
    Gelsvos gėlės –
                Plazdena, švilpsi iš šalių
 Ir volungiukai
Gelsvapūkiai
       Lopšeliuos supas
Čiūčia –liū…

Kiekvieną rytą „Volungėlių“ grupės vaikučius ir jų tėvelius pasitinka mokytoja Renata Grinevičienė, mokytoja Karolina Bezoraitytė ir mokytojos padėjėja Jurgita Poškutė. „Volungėlių“ grupėje dirbama vadovaujantis Kauno l/d „Gandriukas“ integruoto ugdymo programa, taikoma „Geros pradžios“ metodika, vadovaujamasi „Ankstyvojo ugdymo vadovo idėjomis“.

Grupė dirba 7:30-18:00val.

Vaikų grupės aprašymas

Grupę lanko 10 vaikučių: 6 mergaitės ir 4 berniukai. Vienam berniukui jau yra 2m., trims vaikučiams sueis 2 m. iki gruodžio mėnesio, o likusiems šešiems vaikučiams 2m. sueis tik 2021m. Visi vaikučiai nelankę ikimokyklinės įstaigos, todėl mūsų pagrindinis uždavinys rugsėjo mėnesį yra palengvinti vaikučių ir jų tėvelių adaptacinį laikotarpį. Grupės vaikai smalsūs, žingeidūs, judrūs.
Kiekvienas vaikas turi individualius poreikius, svarbu kuo geriau jį pažinti, padėti pasijusti saugiu, užmegzti artimą emocinį ryšį. Kadangi mažųjų gebėjimai formuojasi, tai mūsų, mokytojų, pagalba įvairiose ugdymo srityse yra būtina. Vaikams reikia padėti rengiantis, valgant, žaidžiant, bendraujant, todėl tolimesniame vaikų ugdyme didžiausią dėmesį skirsime vaikų savarankiškumo ir kultūrinių-higieninių įgūdžių formavimui. Svarbią vietą užims bendradarbiavimas su šeimos nariais, keliant tuos pačius reikalavimus, kad vaikai lengviau priprastų prie naujos aplinkos ir jaustųsi saugiai. Šeimos nariams suteiksime svarbios informacijos apie vaiką, patarimų, reikiamos pagalbos.

Volungėlių“ grupė dalyvauja:

  • Programoje „Higieninis vaikų ugdymas”. Vykdome mini projektą tema

Drabužių ir avalynės priežiūra”.Vykdome mini projektą „Tai mano kūnas”. Mokome savarankiškumo, asmens higienos įgūdžių.

Ugdymo(si) prioritetai:

-Ugdyti aplinkos pažinimo įgūdžius.

-Siekti savarankiškumo, ugdyti problemų sprendimo įgūdžius.

-Skatinti bendrauti su suaugusiais ir bendraminčiais, ugdyti bendravimo įgūdžius.

Grupės tradicijos:

-Ryto rato, laiko rato ritualai.

-Pasakos, lopšinės prieš miegą.

-Gimtadienių šventimas.

-Akvariume auginamų žuvyčių priežiūra, rūpinimasis.